post

Top 5 účesů pro krátké vlasy

Milujete krátké účesy, a delší vlasy si na sobě nedovedete představit? Nebo toužíte po změně, chcete mít „lehkou hlavu“, a pořádně si zaexperimentovat? Sestřih vlasům vždy prospěje, zejména pokud je dlouhodobě barvíte. Krátké účesy nemají působit chlapecky, naopak, měly by být nápadité a ženské. Jaké krátké účesy splňují víše zmiňované požadavky, se dozvíte v následujících řádcích.

Mikádo s ofinou

Vsaďte na klasiku. Mikádem s klasickou ofinou nic nepokazíte. Ofina sluší ženám, které mají vyšší čelo nebo protáhlý obličej. Elegantně vypadá klasické mikádo s podtočenými vlasy směrem k hlavě, ale módní je také rozcuchané mikádo nebo jemné vlnky.

Bob

Hitem roku 2017 je účes zvaný bob. Jde o velmi krátké mikádo, ať už klasické rovné a uhlazené, nebo lajdácky rozčepýřené. Rozcuch je momentálně velmi oblíbený a trendy. Tento účes je prakticky bezúdržbový a vytvořit ho jistě zvládnou v jakémkoli kadeřnictví.

Garson

Garson je trend ze dvacátých let. Je to vhodný účes pro ženy, které nechtějí trávit spoustu času úpravou svých vlasů. Garson účes má vlastně takový tvar čepice, vlasy jsou krátké a hladké, a účes má po celé délce odstupňované struktury. Je možné zvolit velmi krátký účes, který lichotí zejména ženám s drobnou tváří. Prameny jsou krátké asi 5 centimetrů. O něco delším typem tohoto účesu jsou kadeře – vlnité krátké vlasy. Hezky vypadá také delší varianta garsonu, který je charakteristický větším objemem.

Podholené účesy

Podholené krátké účesy se stále nosí. Vyholená může být boční partie jen na jedné straně, nebo na obou. Tento účes vyžaduje především odvahu. Celkový dojem působí vzdušně, a na léto je ideální volbou. Pokud chceme zachovat původní vzhled účesu, je však třeba vlasy často upravovat.

Skřítkovské pixie účesy

Osvěžující účes s krátkou ofinou, který dokáže omladit starší ženy. Jde o jednoduchý nedbalý účes, za jehož zrodem stojí známá modelka Twiggy, který stále více láká celebrity jako Kate Moss nebo Anne Hathaway.

Oslovil vás některý z účesů, ale nejste si jistá, že ho zvládnete doma sama? Tak to doporučujeme navštívit kadeřnictví ESMINA.

 

On-line rezervace!