post

SOS zlomený nehet!

Zlomený nehet je vždy nepříjemný pocit. Musíte hned běžet do salonu nebo si ostřihnout všechny ostatní nehty? Nespěchejte! Naše manikérky znají způsob jak problém vyřešit z domova. Tajemství se skrývá v běžném čajovému sáčku!

Jak je to možné?

Kdo by si myslel, že si můžeš opravit zlomený nehet pomoci… čajového sáčku! Zní to neuvěřitelné, ale přesto je tomu tak. Faktem je, že čajový sáček je vyroben z tenkého vláknitého papíru, který je ve svém složení podobný speciálnímu hedvábnému povlaku používanému při opravě nehtů. Samozřejmě, že to není trvalé řešení ale můžete si díký němu bez stresu čekat  na příští návštěvu manikérky.

Budete potřebovat: odstraňovač laku na nehty (speciální odstraňovač gelů, pokud nosíte „dlouhotrvající“ manikúru), lepidlo nebo lepidlo na nehty, pilník na nehty a ve skutečnosti čajový sáček.

Instrukce je jednoduchá:

  • odstranit lak z poškozeného nehtu a odmastit povrch nehtů čistícím prostředkem (vhodný je například antibakteriální gel pro ruce)
  • nakrájejte malý čtvereček z čajového sáčku, který by měl byt tak velký , že zcela zakrýje trhlinu
  • aplikujte lékařské nebo speciální lepidlo na nehty na trhlinu a kolem ní. Pokud po ruce není ani jedno ani druhé lepidlo, použijte podkladovou bázi. Vydrží méně, ale situaci také zachrání
  • přitiskněte k nehtu kousek čajového sáčku prstem nebo pinzetou, aby mezi nimi nebyly vzduchové bubliny
  • překryjte trhlinu trochou lepidla nebo podkladovou bázi a nechte ji nasáknout;
  • až lepidlo vyschne, naneste na povrch nehtů průhledný lak tak, aby se vyrovnaly přechody;
  • dále aplikujte 2 vrstvy laku na nehty

Doufáme, že naše SOS rada Vám pomůže a těšíme se na Vás v našem salonu Esmina.cz. Spolu vyřešíme všechno.

On-line rezervace!