post

Slabé vlasy? Chyba je v péči o pokožku hlavy

Všichni se staráme o  své vlasy, ale často je výsledek jiný než jsme si přáli. Jaký je důvod? Nejčastější chybou většiny žen je to, že zapomínají na pokožku hlavy, která potřebuje šetrnou péči. Připravili jsme článek, ve kterém se spolu podíváme na hlavní chyby.

1. Špatné šamponování

Existuje jedno jednoduché pravidlo, na které mnoho žen zapomíná: šampon se musí vybírat podle typu pokožky hlavy, kondicionér – podle typu vlasů. To znamená, že můžete používat šampony a balzámy z různých kosmetických linií, například pokud je pokožka hlavy mastná a vyžaduje důkladné čištění ale konečky vlasů jsou velmi suché.

2. Speciální přípravky

Speciální péče o pokožku hlavy pomocí masky a jiných kosmetických přípravku je prakticky bezvýznamná. Vyberte si séra, lotiony a gely, které se aplikují na kořenovou zónu a ovlivňují vlasové folikuly. Většina těchto přípravků nevyžaduje oplachování, a proto je jejich použití mnohem jednodušší.

3. Nedostatečné umytí pokožky hlavy

Musím si umývat přímo pokožku hlavy? Samozřejmě! Jeden šampon nestačí, budete potřebovat peeling. Díky takovému peelingu se aktivují metabolické procesy v kůži, usnadní se přístup k vyživujícím látkám a živinám. Je možné používat jak tvrdé peelingy, tak kyseliny na bázi glykolové a / nebo salicylové kyseliny AHA.

 4. Výběr šamponu se silikony

Velký počet produktů pro péči o vlasy obsahuje silikony. Jakékoli slovo na produktu s koncovkou „-kon“ znamená přítomnost jedné nebo jiné formy silikonu v kompozici. Tyto látky se hromadí, dělají vlasy těžší a navíc se špatně umývají.

Nicméně, ne všechny typy silikonů mají právě takový účinek. Například organosilikony, hybridy silikonu a organické sloučeniny jsou v moderních médiích neuvěřitelně populární. Vytvářejí na povrchu vlasů tenkou vrstvu, která nejen vyhlazuje, ale také chrání před agresivními vnějšími faktory, zejména působením fénu na vlasy, žehličky nebo kulmy. Kromě toho se organosilikony snadno umyjí a nehromadí se na pokožce hlavy.

Starejte se o sebe tím správným způsobem a nebojte se obrátit na nás! Vždy Vám poradíme u nás v Esmina.cz

On-line rezervace!