post

Škodí spaní s mokrými vlasy?

Každá žena se stará o své vlasy a sní o tom, aby byly perfektní a zdravé. Bohužel mnoho žen si neuvědomuje, že jsou základní věci, které nesmí dělat. Jedna z těch věci je spaní s mokrýma vlasy, které vám škodí.

Ničí se jejích struktura

Hodně profesionálu nedoporučuje ani rozčesávat mokrý vlasy, aby se nepoškodily. Z důvodu působení vody se stávají vlasy více elastiční. Při roztažení se vlasy ztenčují a poté se lámou. Pokud si rozhodnete spát s mokrými vlasy, hrozí Vám zničení jejich struktury. Za spánku nekontrolujeme své pohyby a naše hlava se pohybuje, tím se naše vlasy zamotávají, dále se roztahují a poškozují.

Zničený účes po celý den

Každá z nás se snaží každý den vypadat co nejlíp, nikdy nevíte koho dnes potkáte. To se stává dalším důvodem, proč nesmíme spát s mokrými vlasy. Pokud tak učiníme, ráno se probudíme s nepříjemným objemem, který nám může pokazit všechny plány. Řešení je pouze jediný – sušit vlasy hned po umytí. Ale jak?

Přirozené schnutí vlasu – jak na to?

Je to jednoduché. Po umytí vlasů je osušíme pomoci ručníku a naneseme balzám pro jejích změkčení. Dále je necháme volně uschnout za pokojové teploty. Stojí za zmínku, že to bude trvat delší dobu a pokud máte delší vlasy tak to zabere i 3 hodiny. Myslím, že každá z nás je připravená obětovat své kráse více času.

Používání fenu – jaký vliv má na naše vlasy?

Fen, je to co používáme každý den a mnoho z nás si nedokáže představit život bez něho. Jak ale zmenšit jeho škodlivé účinky na naše kadeře? Začneme u balzámu, který nám poskytne tepelnou ochranu. Poté nasměrujeme teplý vzduch na kořeny vlasy a opatrně je prosušíme. Nakonec je můžeme rozčesat a učesat.

Na závěr o vlasech

Teď víte, jaké chyby by jste neměli dělat a co v sobě obnáší spaní s mokrými vlasy. Pamatujte, že na těchto pravidlech musíte dbát. Pokud se u Vás i nadále vyskytují otázky ohledně domácí peče o vlasy, neváhejte a obraťte se na specialisty, kteří Vám určitě poradí.

 

On-line rezervace!