post

Podzimní péče o pleť

Podzim je doba, kdy byste se měla zaměřit na regeneraci pleti po létě. Tedy působení slunečních paprsků, koupání ve slané nebo chlorované vodě a teplotních změn způsobených klimatizací. A zároveň se dokonale připravit na studenou zimu, při které pleť trpí. Podzimní kosmetika se zaměřuje na obnovení rovnováhy vaší pleti a je potřeba mnoho vitamínů a dalších vyživujících a hydratačních látek.

Čištění pleti

Je důležité z pleti odstranit veškeré nečistoty, které se v ní přes celé léto nahromadily. Všechny ty voděodolné opalovací krémy, které zanechaly na pleti prvky, jež nyní ucpávají póry. Na řadu tedy přichází hloubkové vyčistění pleti pomocí peelingu. Ideální je jejich použití v kombinaci s napařením pleti, kdy se póry více roztáhnout a cesta k nečistotám bude snadnější.

Hydratace

V podzimním období se pleť z důvodu silnějšího větru a snižování teplot výrazně vysušuje a proto je nezbytná správná hydratace. K dostání je spoustu hydratačních přípravků jako krémy a séra. Hitem jsou v poslední době hlavně přírodní oleje jako arganový, avokádový, jojobový a kokosový olej.

Ochrana pleti

Ochrana proti negativním vlivům je důležitá i na podzim.  Proto je vždy vhodné volit make-up s vysokým SPF a primer. Co se týče výživy je potřeba vyhledávat produkty s vitamínem A a E, ty napomáhají regeneraci a zpomalují procesy stárnutí. Dále také zinek, měď, křemík vitamín C, síra, selen či vitamíny skupiny B a vyhýbejte se nezdravým tukům, cukru a soli.

Kosmetické ošetření pleti

 

Pro pleť by bylo vhodné, abyste jednou za čas navštívili profesionální kosmetický salón, kde ví nejlépe jak unavené a vysušené pleti pomoci. Nabízí Vám luxusní péči o vaši pokožku a dekolt ve spolupráci s nejlepší kosmetikou na trhu.

On-line rezervace!