post

Největší chyby při nošení gel laku – díl 1.

Dlouhá vydrž, vysoká odolnost a jistota, že minimálně dva týdny budou Vaše nehty perfektní. Nesmíte ale zapomínat na správnou péči po dobu nošení. V našem článku se dozvíte všechno co je potřeba vědět!

Gel lak může sloužit vaším nehtům i jako léčební kůra. Pevně pokrývá vrchní vrstvu nehtu, čím zabraňuje zbytečnému lámání a třepení. Avšak se budete dopouštět chyb v péči o ně, Vaše nehty Vám vděčné určitě nebudou.

Chyba № 1: Odstranění gel laku doma acetonem

Hodně žen se dopouští této chyby: berou si alobal, obyčejný aceton s drogerii, odličovací tamponky a po nanesení acetonu na tampon, který se omotá kolem nehtů a zpevní alobalem, čekají 20 minut. Proces vypadá stejně jako v salonu, ale zdaleka nemá stejné účinky. Pouze některá část gel laku odstoupí od vrchní vrstvy nehtů a ostatní se obvykle odstraní bud tyčinkou nebo pilníkem. Takové odstranění nehty poškozuje a deformují je.

Zapamatujte si: odstranění gel laku je nejlepší v salonech. Pokud však trváte na odstranění gel laku doma, poraďte se s manikérkou, a ta Vám doporučí přípravek, který je výhradně pro odstranění gel laku.

Chyba № 2: Zapomínat o péči o kutikule

N2kde se objevil mýt o tom, že olej na kutikulu ničí gel lak. Můžeme Vám potvrdit, že to není vůbec pravda! Gel lak vysušuje nehty, a s tím i kutikulu kolem něj. Bez žádoucí péče Vám bude kutikulu nerovnoměrně narůstat a kazit celý vzhled vaší manikúry.

Rada: Kupte si olejíček a noste ho vždy s sebou! 2-3x denně naneste olej na kutikulu a uvidíte, že Vaše ruce budou vypadat perfektně mnohem déle.

Chyba № 3: Použití UV lampy

Veškeré začátky použití gel laku začínali právě u UV lamp, které se dneska už tak často nepoužívají. UV záření škodí jak nehtům, kutikule tak i obecně pokožce rukou. Právě proto veškeré profesionální salony krásy už dávno vyměnili UV lampy na LED, které jsou mnohém zdravější a šetrnější vůči vaším nehtům.

Pokračování naleznete tady. S láskou Váš salon krásy Esmina.cz

On-line rezervace!