post

Jak se starat o čerstvě prodloužené vlasy

 

Než se rozhodnete pro prodloužení

Před tím než se rozhodnete pro prodloužení vlasů jakoukoli metodou, je důležité, uvědomit si, že takovéto vlasy vyžadují každodenní údržbu a péči. Aby vlasy vypadaly dobře, je nutné, starat se o ně a jednoduché kartáčování opravdu nestačí.
Navíc je potřeba, aby se přidané vlasy neustále posouvaly blíže k hlavě. Záleží samozřejmě na rychlosti růstu vašich vlasů a délce odrostu. Připravte se tedy, že budete muset navštěvovat salon alespoň jednou za 2 měsíce.

 

Jak se starat o čerstvě prodloužené vlasy

  • Rozhodně své prodloužené vlasy alespoň 24 hodin neumývejte. Pokud máte prodloužení metodou keratinových spojů či mikrospojů, doporučuje se neumývat vlasy až 48 hodin. Totéž platí při posunování.
  • Nedoporučuje se umývat hlavu směrem dolů v předklonu. Vlasy umývejte v záklonu od kořínků ke konečkům.
  • Po aplikaci mohou být kořínky vlasů citlivější, proto se zhruba 3 dny vyhněte vyčesávání do drdolu a noste vlasy spíše rozpuštěné.

Celková péče o prodloužené vlasy

  • Keratinové spoje by měly zůstat suché, proto nechoďte spát s mokrou hlavou a vždy alespoň jednotlivé spoje vysušte fénem. S tím souvisí i fakt, že byste neměli mokré vlasy rozčesávat.
  • Vlasy je samozřejmě možné fénovat, kulmovat či natáčet. Vždy ale dodržte bezpečnou vzdálenost od spojů. Před samotnou činností je vhodné, aplikovat na vlasy ochranné sérum. To však musí alespoň 5 minut zaschnout.
  • Při česání používejte speciální kartáč, který spoje neporuší. Nejprve pročesávejte konce vlasů, následně pak od kořínků ke konečkům.
  • Na noc je vhodné, stahovat vlasy do členitého culíky či nejlépe do copu. To samé platí při návštěvě bazénu či při sportovních aktivitách. Vlasy do bazénu nenoste rozpuštěné, mohly by se zacuchat.
  • Prodloužené vlasy sice jsou lidské, ale nikoli živé. Potřebují tedy speciální péči ve formě masek, olejíčků a zábalů. Vhodnou kosmetiku by vám měl doporučit váš kadeřník.
On-line rezervace!