post

Jak pečovat o Vaše ruce v zimě

Vlivem mrazu, studeného větru a náhlých teplotních výkyvů naše ruce v zimě trpí. Pokožka rukou se rychleji vysušuje a praská, nehty se častěji lámou a vypadají celkově nevzhledně. Suchá a dehydratovaná pokožka způsobuje nepříjemné pocity a navíc působí starším dojmem. Ale nezoufejte, my Vám poradíme jak proti tomu bojovat a dopřát rukám správnou péči.

Nepřehánějte to s mytím rukou

Ruce myjte co nejkratší dobu, spíše krémovými gely než obyčejným mýdlem, které hodně vysušuje, a při mytí nádobí používejte gumové rukavice. Ruce myjte vlažnou vodu. Studená, nebo naopak velmi teplá pokožce neprospívá.

Udržujte ruce v teple

Rukavice poskytnou Vašim rukám základní ochranu před vlezlými mrazy. Nejlepší je mít rukavice na rukou venku stále, ať už budete venku jakkoli dlouho. Nasaďte si je při každé cestě ven, nechávejte si je i při cestě tramvají a v autě si je sundejte až po vyhřátí auta.

Hydratační krém

S krémem na ruce to nikdy nemůžete přehnat, proto je dobré ho mít vždy u sebe. Noste ho v kabelce a mějte ho i na stole v kanceláři. Nezapomeňte krém na ruce vmasírovat i do vašich nehtů, které zimou trpí nejvíce. Proto je dobré si jednou za čas zajít do salónu, kde se Vám o ně postarají nejlépe.

Domácí peeling na ruce

Jednou za čas pokožce rukou prospěje peeling, nejlépe ten domácí. Všechny potřebné ingredience, již nejspíše máte doma. Stačit vám bude hrst hnědého cukru, který smícháte s dvěma či třemi lžícemi rozpuštěného kokosového oleje. Směs si nanesete na ruce a jemnými krouživými pohyby si promasírujete ruce. Peeling je důležitý z důvodu odstraňování odumřelých buněk a je vhodné provádět ho jednou za sedm dní. Po peelingu na ruce naneste hydratační krém.

Domácí maska na ruce

 

Na masku budete potřebovat 4 polévkové lžíce ovesných vloček, 50 g nasekaných mandlí, 1 žloutek, 1 lžíci medu a 2 lžíce mandlového oleje. Ingredience smícháme, případně rozmixujeme a na ruce nanášejte na noc. Pro maximální účinek si po nanesení oblečte rukavice.

On-line rezervace!