post

Husté upravené obočí? Jak na něj!

Devadesátky a časy, kdy bylo trendem mít vytrhané obočí do úzké linky, jsou naštěstí pryč. Posledních pár let letí přirozenost, a to je jedině dobře. Aktuálním trendem je přirozeně tvarované obočí, u kterého jen doladíme symetrii a zvýrazníme jeho barvy. Správně vytvarované a přirozeně zvýrazněné obočí totiž dá vyniknout vašim očím a dokonale orámuje celý obličej. Jak dosáhnout toho, aby vypadalo krásně a přirozeně?

Vytrhávání obočí

Nechte ho přirozeně narůst a vytrhávejte jen ty chloupky, které přebývají. Na první úpravu je nejjednodušší zajít si do kosmetického salonu, kde Vám obočí upraví do dokonalého tvaru, který pak jen doma udržujete pomocí pinzety. Chloupky vytrhávejte po směru růstu a zásadně zespodu. Aby vytrhávání tolik nebolelo, je nejlepší chloupky vytrhávat po koupeli nebo napaření horkou párou. Po vytrhání podrážděná místa pečlivě vydezinfikujte pleťovou vodou.

Správný tvar


Abychom zjistili, kde by mělo obočí začínat a končit, použijeme trik s tužkou:
Tužku přiložte tak, aby směřovala od křídla nosu k vnějšímu koutku oka a pokračovala dál k obočí – tak najdete bod, kde by mělo obočí končit. Začátek obočí pak leží na spojnici křídla nosu a vnitřního koutku oka a stříšku obočí najdete na prodloužení spojnice křídla nosu a středu oka. Při snaze o dosažení změny tvaru se vždy snažte držet přirozenosti a pamatujte, že vše co sluší někomu, nemusí hned slušet i Vám.

Barva

Vždy volte barvu obočí podle barvy svých vlasů. Tmavší barva obočí by mohla působit nepřirozeně. Pokud máte problém s velmi světlým, téměř neviditelným obočím musíte jednat opatrně a s pomocí vhodných produktů.  Stačí o dva odstíny výraznější tužka ve velmi světle hnědé, našedlé či tmavé blond barvě či pudr na obočí v nejsvětlejším odstínu.

Přípravky na obočí

V drogeriích je k dostání spoustu přípravku na úpravu obočí. Tužky jsou dobré na vykreslení tvaru a vždy je dobré je kombinovat s hřebínkem na pročesávání po použití tužky. Pudrové stíny jsou spíše pro zvýraznění a dobarvení a gely se hodí při fixaci a dodávání objemu obočí. Další možností je například permanentní make-up, různá séra na obočí, používání ricinového oleje nebo návštěva profesionálního salónu.

On-line rezervace!