post

Historie Manikúry

První zmínky o barvení nehtů, sahají až do Egyptu, kdy ženy pomoci heny si barvily konečky nehtů, aby zdůraznili své postavení ve společnosti.

První sada na úpravu nehtů

Opravdová manikúra vznikla v roce 1830 ve Francii, kdy na prstů u krále Filippa vznikl bolestivý záděr. Dvorní doktor konal lehkou operaci, která byla potřebná k řešení tohoto problému. Po tomto zákroku král přikázal vyrobit sady pro manikúru, které by se používaly. Takové sady se stali rychle populární, a tak k začátku 20.století nástroje pro manikúru se začali vyrábět průmyslově, a každý si mohl dovolit mít jednu sadu v domácnosti. Tato sada obsahovala: pilník, tyčinku z pomerančového dřívka, krém na ruce a pudr.

Kouzelná pasta

Po nějaké době se objevily na trhu přípravky pečující o nehty, které zesilovaly lesklost nehtů. Začali objevovat první druhy laků, které měli složení pasty. Tato směs se nanášela na nehet, poté se nehet leštil, a tím se získával očekávány výsledek. Ale touha po tom mít barevné nehty nebyla stále uspokojená.

Autolaky i na nehtech

Na začátku 20.století se rozšiřoval automobilní průmysl, a s tím i barvy, které tyto auta měla. Ženy byly uchváceny barvami a tím víc chtěli barevné odstíny nehtů. Na řadu přišel autolak, který si natíraly ty nejodvážnější ženy. Chemikálie, z kterých byl autolak vyroben, nehty samozřejmě ničily a tak netrvalo dlouho, než toho ženy nechaly.

První lak na nehty

V roce 1932 se objevil na trhu v Evropě první červený lak, který byl podobný těm dnešním. Začali využívat pigmenty, které dobře kryly a nehtům neškodili. Tyto laky byli dostupné ve všech drogeriích.

Umělý nehty – aneb omyl doktora

Takové nehty vznikly omylem. Doktor, který pracoval jako zubař, si ulomil nehet a snažil se najít řešení jak bude dále pracovat. Ulomil si kousek alobalu a na nehet si natřel akrylovou zubní pastu. Takhle byl vyroben první umělý nehet, který začal průmyslový rozvoj.  Právě díky tomuto objevu, každá žena má možnost nosit dlouhé a pevné nehty na svých rukou.

On-line rezervace!