post

Jak se správně starát o záděry aneb kde se vlastně berou?

Záděry nemůže mít nikdo rad, ale mnoho z nás tento problém ignoruje. Tyto nepříjemné bolavé trhliny kůžičky způsobují fyzický ale i esteticky diskomfort. Samozřejmě s tím jde bojovat, ale nejlépe by bylo, kdyby se neobjevovaly vůbec.

Co způsobuje záděry?

Proč se kolem nehtů objevůjou záděry? Důvodem je vysušená pokožka. Kvůli tomu vznikají praskliny, čím se kůžička trhá a objevují se všem známý záděry. Také se mohou přeměnit v krvavé rány a byt nakažené infekcí.

Naše hlavní chyby

  1. Úklid a mytí nádobí bez rukavic
  2. Nepřetržitý kontakt s vodou
  3. Nekvalitní manikúra
  4. Nemoce kůže
  5. Poškození nehtů kousáním
  6. Nedostatek vitamínů a minerálů
  7. Špatná péče o ruce

Jak se zbavit záděrů?

Pokud budete o své ruce a nehty pečovat včas, tak se zbavíte nepříjemných potížů. Je třeba pečovat každodenně pomoci nejrůznějších krému na ruce. Vyzkoušejte heřmánkový krém, který naleznete v každé drogerii.

Máte záděr a nejste si jistí, jak ho správně odstranit? Ponořte ruce do teplé vody s přidávkem oleje, aby se kůžička změkčila, a poté záděr odstřihněte pomoci nůžek. Nikdy záděr netrhejte!

Kvacení záděrů

Je už pozdě, záděr krvací a bolí Vás? Použijte antiseptikum, které nanesete na záděr. Existuje mnoho druhů antiseptika a my doporučujeme vsadit na přípravky s chladivými účinky.

Pomoc s záděry Vám pomůže vyřešit i manikérka, která se postará o Vaše ruce. Buďte krásný a pečujte o své ruce s námi! Vaše Esmina.