post

Jak si nechat odrůst vlasy?

Každá žena už někdy přemýšlela o tom: „Proč jsem si ostříhala vlasy?“. Móda na dlouhé, lesklé a zdravé vlasy nikdy nikoho neomrzí. Co ale dělat, když právě své vlasy jste si ostříhala a chcete aby vám co nejrychleji odrostli do žádané délky?

Připravili jsme pro Vás několik rád, díky kterým vaše vlasy budou opět dlouhé.

Správná výživa

Vlasy jsou na 85-90% z keratinu. Keratin – bílkovina, která tvoří uvnitř vlasu dlouhé, pevně zakroucená tenká vlákna. Chcete, aby vaše vlasy rostly rychleji? Přidejte do vaší denní stravy více bílkovin!

Nezapomínejte na vitaminy

V dnešní době nalezneme mnoho druhů vitamínů pro lámavé vlasy v lékárnách a drogeriích. Mezi nejdůležitější látky patří vitamíny B, vápník, hořčík a cín. Mimochodem, většinu těchto vitamínů a minerálů můžeme naleznout v hořké čokoládě.

Používejte šampon s přídavkem keratinu

Jak jsme už říkali, keratin je hlavní složkou naše vlasové struktury. Pro zpevnění vlasových kořenu doporučujeme používat šampon s přídavkem keratinu. Dávejte přednost profesionálním šamponům, právě v nich naleznete spoustu dalších molekul látek prospěšné pro vlasy a jejích pevnost.

Stříhání konečku vlasů

Přes to, že chceme  dlouhé vlasy, nesmíme zapomínat na jejích zdraví. Když Máme potřepané konečky, je třeba vlasy ostříhat u kadeřnice o 5-10 mm. Pokud tak to neučiníme, vlas se bude ničit dál a a následně budeme vynucení si ostříhat vlasy na mnohem kratší délku. Ideální časové rozmezí mezi střihání konečku jsou 2-4 měsíců.

Masáž hlavy

Díky masáži hlavy zvýšíte cirkulaci a průtok krve k vlasovým folikulům, díky kterému se stimuluje růst vlasů. Při každé sprše stačí nanášet šampon a při tom si prsty krouživými pohyby masírovat hlavu. Také můžete masírovat hlavu pomocí hřebene.

Hedvábný povlak na polštář

Struktura hedvábí oproti jiným textilním látkám je mnohem jemnější a vlasy neláme. Když spíme, dochází k pohybu hlavy na polštáři, čím si zamotáváme vlasy. Díky hedvábí se zbavíme této starosti.

V našem salonu Esmina  najdete všechny odpovědi a rady, jak mít zdravé a dlouhé vlasy!