post

Jak pečovat o své ruce v mrazivém počasí

Suché a poškozené ruce, ten pocit zná asi každá z nás. S příchodem zimy čeká naše ruce i nehty silný vítr,sníh a mráz, který jím ubližují. Avšak víme jak i přes všechny okolní podmínky naše ruce v takovém období ochránit a dodávat jím jemnost.

Bacha na mýdlo!

V takovém počasí je nejlepší se vyhnout přípravkům, které vysušují naší pokožku, jako například mýdlo. Sáhněte po gelu či balzámu. Nejlépe si najděte přípravek s obsahem: heřmánků,olejů, glycerinů a vitamínů A,E a C. Tyto látky jsou pro vaše ruce nepostradatelné!

Mazat,mazat a ještě jednou mazat.

Od teď ve vaší kabelce nesmí chybět krém na ruce. Je to jednoduché, čím víc je budete mazat, tím zdravější budou. Máte volnou chvíli v kanceláří? Vezměte si krém a vmasírujte si do rukou krém s příjemně sladkou vůní. Zvolte si krém, který bude bohatý na vitamíny C a E, kyselinu hyaluronovou a kolagen.

Na pomoc jde peeling

Před tím než nanesete na své ruce tlustší vrstvu krému, je potřeba vaši pokožku upravit peelingem. Takový peeling si můžete buď koupit v obchodním centru nebo si ho vyrobit samy. Stačí hrstička hnědého cukrů, ke které přidáte malé množství kokosového oleje. Pomůže Vám odstranit odumřelé buňky, které brání vrstvě krému hydratovat pokožku. Peeling nejlépe používejte jednou za týden.

Starejte se o pokožku i v noci

Dle doporučení všech profesionálu je tu metoda, která vaším rukám po jedné noci vrátí jemnost a hebkost.  Na noc si oblíknete bavlněné rukavičky na krémem namazané ruce. Ráno se probudíte a neuvěříte tomu, jak se pokožka vašich rukou změnila.

Mějte ruce v teple

Nejsme už malé holčičky, kterým maminka vynadá, pokud si nevezmeme rukavice. Teď je čas pochopit, jak důležité je si vzít v mrazivém počasí rukavice. Mraz působí na naše ruce a nehty. Pokožka je vyschlá, dělají se nám bolavé záděry a ruce vypadají otřesně.

Kupte si pár hezkých a teplých rukavic, které budou nepostradatelnou částí Vašeho zimního outfitu.